
w spowodowana ich zepsuciem przez głęboką próchnicę lub osłabieniem spowodowanym po prostu rozpoczętym procesem starzenia całego organizmu. Poza tym wszczepienie implanta zębowego może stać się potrzebne po tym, jak pacjent stracił zęba z powodu jakiegoś wypadku czy udziału w bójce. Sam zabieg wszczepienia implantów zębowych musi zostać odpowiednio przygotowany poprzez stwierdzenie czy pacjent jest ogólnie zdrowy i na pewno dobrze zniesie użyte w czasie zabiegu środki znieczulające.
Protezy zębowe wstawiane są zwykle u osób po sześćdziesiątce, które straciły już większość swoich własnych zębów. U młodszych osób częściej zakładane są protezy pojedynczych zębów lub implanty zębowe. Przygotowanie do zabiegu wstawienia protezy zębowej obejmuje ocenę stanu dziąseł oraz ocenę stanu poszczególnych zębów po to, aby uniknąć problemów ze stabilnością protezy lub uniknąć pojawienia się próchnicy pod protezą. Bardzo ważne jest, aby proteza została dobrze umocowana i mogła pozostawać stabilna. W tym celu dentyści używają dobrych past mocujących oraz doradzają swoim pacjentom, jakich środków stabilizujących powinni używać na co dzień. Dzięki temu będą mogli długo korzystać ze swojej protezy bez żadnych problemów.
Stomatolog – jaki powinien być?
Stomatolog to zawód zaufania publicznego. Praca, którą wykonuje stomatolog najczęściej nie wiąże się z utratą życia, czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ma ona jednak ogromny wpływ na samopoczucie i postrzeganie nas przez innych. Dobry stomatolog powinien mieć tego świadomość i być specjalistą pełnym profesjonalizmu w pełnym tego słowa rozumieniu. Profesjonalistą na polach: medycznym, kontaktu międzyludzkiego, a nierzadko także..biznesu. Tak, biznesu! Stomatologia w Polsce najczęściej opiera się na funkcjonowaniu niewielkich gabinetów dentystycznych. Żeby otworzyć taką działalność trzeba przygotować biznesplan, zaplanować wiele czynności i realizować krok po kroku swój własny plan.
W tekście tym zastanowimy się nad cechami dobrego stomatologa. Jakie to cechy stomatolog musi posiadać żeby móc zaproponować rozwiązania najwyższej jakości, pełne realnego profesjonalizmu, rzetelności i jakości. Nie oznacza to, że każdy dentysta musi mieć wszystkie takie cechy. W końcu każdy kiedyś gdzieś zaczynał. Ze stomatologami jest tak samo. Rozpoczęcie kariery zawodowej wiąże się z odbywaniem praktyk, ale także późniejszym zatrudnieniem na przykład jako asystent. W tym jakże delikatnym zawodzie kluczowe jest odpowiednie przygotowanie i rzetelność płynąca z doświadczenia właśnie. Jakikolwiek błąd popełniony przez dentystę często bywa nieodwracalny!
Strach przed leczeniem kanałowym
Wiele osób przesadnie dba o swoje uzębienie i higienę jamy ustnej w związku z obawami przed leczeniem kanałowym. Co prawda, jest to bardzo przykry dla pacjenta zabieg dentystyczny i należy strzec się przed nim, jak to tylko możliwe, ale niejedna osoba nie może uniknąć problemów z kanałami zębowymi w związku na przykład z typem kości, z których utworzone są zęby. Leczenie dentystyczne w przypadku problemów z kanałami zębowymi można uznać za skomplikowane. Nasza sytuacja nie jest jeszcze tak tragiczna, gdy ekstrakcji musi zostać poddany jeden nerw w kanale zębowym, ponieważ zęby posiadają do nawet trzech kanałów.
Bardzo często klienci przychodzą do stomatologa nie w przypadku kłopotów z powodu bolącego zęba czy podobnych dolegliwości, ale w związku z estetyką uzębienia. Wiele osób chce upodobnić się do popularnych osobistości ze świata na przykład show biznesu, które mają niespotykanie białe i piękne zęby. W tym celu bardzo popularnie stosowanym zabiegiem jest wybielanie zębów. Kolor zębów nie zależy od zachowywanej higieny jamy ustnej, ale przede wszystkim od rodzaju kości tworzącej uzębienie i wiele osób po wielu nieudanych próbach wybielenia zębów na własną rękę musi skorzystać z zabiegów stomatologicznych.